ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ

Data Analytics in Accounting and Finance

Έναρξη Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου: 10/2024

• Για εγγραφές (EARLY ENTRY) ειδικά μειωμένα δίδακτρα

• Ειδικές τιμές στους υποψήφιους 2ου Μεταπτυχιακού Τίτλου με δυνατότητα αναγνώρισης μαθημάτων.

Δηλωστε συμμετοχή στην φόρμα ή καλέστε μας σήμερα:
Αθήνα  +30 2102208454
Θεσσαλονίκη +30 2310989242

Δηλώστε Συμμετοχή

Ονοματεπώνυμο*:
    Κινητό*:
    Πόλη*:
    Μεταπτυχιακό για:
    Σχόλια:

Οι Τεχνικές Ανάλυσης Δεδομένων βοηθούν τους Λογιστές και τους επαγγελματίες στον χρηματοοικονομικό τομέα στη λήψη βέλτιστων και εμπεριστατωμένων αποφάσεων, διαφοροποιώντας τους δραστικά από τους υπόλοιπους επαγγελματίες του χώρου, εξασφαλίζοντας τους παράλληλα ένα συγκριτικό πλεονέκτημα στην αγορά εργασίας.

Το πρόγραμμα εξοπλίζει τους φοιτητές και τις φοιτήτριες με τις πιο εξελιγμένες δεξιότητες, επιστημονικές μεθοδολογίες και αναλυτικά εργαλεία ούτως ώστε να ανταποκρίνονται στις προκλήσεις ενός ταχέως μεταβαλλόμενου περιβάλλοντος όπου διατίθενται τεράστιες ποσότητες δεδομένων. Καθώς οι νέες ψηφιακές τεχνολογίες συνεχίζουν να υιοθετούνται ευρέως στον κλάδο της Λογιστικής και των Χρηματοοικονομικών, υπάρχει επείγουσα ανάγκη να εξοπλιστούν οι φοιτητές και οι φοιτήτριες με τις τεχνολογικές δεξιότητες και γνώσεις που είναι απαραίτητες για τη διαχείριση μεγάλου όγκου δεδομένων. Δεξιότητες που είναι καθοριστικές στη λήψη αποφάσεων στο επιχειρηματικό περιβάλλον. Η ανάλυση δεδομένων επηρεάζει κάθε επιχειρηματικό τομέα και κλάδο και επομένως οι απόφοιτοι του μεταπτυχιακού προγράμματος θα μπορούν να εργοδοτηθούν σε ένα ευρύ φάσμα εταιρειών και οργανισμών ή να ακολουθήσουν  διδακτορικές σπουδές στον τομέα αυτό.

Διάρκεια σπουδών: 18 μήνες

Διδασκαλία: Online