ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ

Δημόσια Υγεία: Πρόληψη και Έλεγχος Λοιμώξεων

Έναρξη Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου: 10/2024

• Για εγγραφές (EARLY ENTRY) ειδικά μειωμένα δίδακτρα

• Ειδικές τιμές στους υποψήφιους 2ου Μεταπτυχιακού Τίτλου με δυνατότητα αναγνώρισης μαθημάτων.

Δηλωστε συμμετοχή στην φόρμα ή καλέστε μας σήμερα:
Αθήνα  +30 2102208454
Θεσσαλονίκη +30 2310989242

Δηλώστε Συμμετοχή

Ονοματεπώνυμο*:
    Κινητό*:
    Πόλη*:
    Μεταπτυχιακό για:
    Σχόλια:

Μετά την πανδημία και με το βλέμμα στο μέλλον, η πρόληψη και η διαχείριση μολυσματικών ασθενειών θα είναι η κορυφαία επιστήμη που ρυθμίζει τη ζωή μας.

Το Μεταπτυχιακό Δημόσιας Υγείας (M.PH.), με κατεύθυνση στην Πρόληψη και Έλεγχο Λοιμώξεων, που προσφέρει στο EUC παρέχει στους φοιτητές και στις φοιτήτριες γνώσεις και δεξιότητες για την εφαρμογή των αρχών της πρόληψης, ελέγχου και διαχείρισης μολυσματικών ασθενειών. Οι φοιτητές/τριες θα αποκτήσουν ειδικές γνώσεις σχετικά με τη Δημόσια Υγεία και θα είναι εξοπλισμένοι/ες με εμπεριστατωμένα εννοιολογικά και πρακτικά εργαλεία για να αντιμετωπίσουν παγκόσμια ζητήματα υγείας και να ανταποκριθούν και να εφαρμόσουν αρχές διαχείρισης σε εστίες ασθενειών και μικροβιακή αντοχή. Το πρόγραμμα παρέχει στους/στις φοιτητές/τριες διεξοδικές γνώσεις για επαγγελματική ανάπτυξη και ερευνητικές δεξιότητες ώστε να συμβάλουν θετικά στον τομέα της Δημόσιας Υγείας. Η διδασκαλία του με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, δίνει την ευελιξία στους εργαζόμενους/ες φοιτητές/τριες να σπουδάζουν στο δικό τους χώρο και χρόνο. Οι απόφοιτοι μπορούν να συνεισφέρουν στις προσπάθειες πρόληψης ασθενειών, παράτασης της ζωής και προαγωγής της υγείας μέσω οργανωμένων προσπαθειών δημόσιων και ιδιωτικών οργανισμών.

Διάρκεια σπουδών: 18 μήνες

Διδασκαλία: Online