Αγγλικά Για Παιδιά

ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

διεξάγονται με Διαδραστικούς Πίνακες

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ NATIVE SPEAKERS

με εμπειρία στη διδασκαλία της Αγγλικής γλώσσας

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ TABLETS

με πρωτοποριακά συστήματα εκπαίδευσης

ΑΡΙΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ

στις εξετάσεις Lower – Proficiency

ΔΙΑΡΚΕΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ

2-9 ακαδημαϊκές ώρες την εβδομάδα

ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ – ΕΦΗΒΙΚΑ

με συγκεκριμένη δομή και πλάνο ύλης

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ

στα δια ζώσης κλειστά τμήματα

Έναρξη Μαθημάτων

Νέα τμήματα Σεπτέμβριο 2024

Για τα Αγγλικά οι μαθητές ενδείκνυται να παρακολουθούν ως εξής:

• Τμήματα Kids (A Junior, B Junior …)  για παιδιά της πρώτης δημοτικού
  • Τμήματα Juniors (A Junior, B Junior …) για παιδιά των πρώτων τάξεων του δημοτικού
  • Τμήματα Seniors για παιδιά των μεσαίων και τελευταίων τάξεων του δημοτικού
  • Τμήματα Exams για απόκτηση πιστοποιητικών γλωσσομάθεια

Δηλώστε Συμμετοχή

Ονοματεπώνυμο*:
    Κινητό*:
    Πόλη*:
    Μαθήματα για:
    Σχόλια:

30 χρόνια επιτυχημένης πορείας

30.000+
    απόφοιτoι μαθητές

νο.1 εξεταστικό κέντρο στην Ελλάδα

100% ποσοστό επιτυχίας στην πληροφορική

99% ποσοστό επιτυχίας στις ξένες γλώσσες

30 χρόνια επιτυχημένης πορείας

30.000+
    απόφοιτoι μαθητές

νο.1 εξεταστικό κέντρο στην Ελλάδα

100% ποσοστό επιτυχίας στην πληροφορική

99% ποσοστό επιτυχίας στις ξένες γλώσσες

Πού θα παρακολουθήσω τα μαθήματά μου

Ο εκπαιδευτικός όμιλος OnLine Education σας παρέχει την δυνατότητα εκμάθησης της αγγλικής γλώσσας, δια ζώσης στις αίθουσες μας (Τούμπα, Χαριλάου, Πυλαία, Αλ Παπαναστασίου και Μπότσαρη, Ντεπό) ή εξ αποστάσεως με την χρήση της πλατφόρμας ψηφιακής εκπαίδευσης του, μέσω του εξειδικευμένου προσωπικού που διαθέτει.

Περιγραφή Προγράμματος Αγγλικών (Παιδικά και εφηβικά) και τρόπος εκπαίδευσης

Πρόκειται για έναν επικοινωνιακό τρόπο διδασκαλίας (Communicative Approach) που εντάσσεται σε όλα τα επίπεδα της εκπαιδευτικής διδασκαλίας από A Junior, B Junior έως Lower, Proficiency. Στόχο έχει τη σωστή εκμάθηση της ξένης γλώσσας με ευχάριστο και εύκολο τρόπο.
    Κάθε χρόνο οι μαθητές μας εντυπωσιάζουν τους γονείς τους με την ικανότητά τους να μιλούν την Αγγλική γλώσσα με υπέροχη προφορά.
    Η επιτυχία του συστήματος αυτού βασίζεται στο πλούσιο εκπαιδευτικό υλικό (βιβλία, CDs, DVDs και software για διαδραστικό πίνακα για όλα τα βιβλία) του εκδοτικού μας οίκου  MM Publications, αλλά και στην αξιοποίηση των πιο σύγχρονων τεχνολογικών μέσων. Υπάρχουν διαδραστικοί πίνακες σε όλες τις τάξεις, ώστε το μάθημα να γίνεται οπτικοακουστικά, γεγονός που το καθιστά περισσότερο επικοινωνιακό και αυξάνει την προσοχή και το ενδιαφέρον των μαθητών. Επίσης, οι ειδικά εκπαιδευμένοι και συνεχώς καταρτιζόμενοι καθηγητές μας στηρίζουν και ενισχύουν τα μέσα αυτά. Σε μια συνεχώς εξελισσόμενη πορεία, τα tablets δε θα μπορούσαν να μην πάρουν τη θέση τους στην τάξη. Σε τακτά χρονικά διαστήματα, στα πλαίσια της επανάληψης, ο καθηγητής μοιράζει tablets σε όλους τους μαθητές της τάξης του. Έτσι αξιοποιείται η κλίση των παιδιών προς τα σύγχρονα οπτικοακουστικά μέσα, ώστε να δημιουργείται κατάλληλο περιβάλλον για την κατανόηση και αφομοίωση της πληροφορίας. Παράλληλα, ενισχύεται η ικανότητα συγκέντρωσης των μαθητών με επιπλέον ερεθίσματα.
    Επιπροσθέτως, το σύστημά μας εμπλουτίζουν η δημιουργία θεατρικών ομάδων, η προβολή ταινιών, κ.ά. (βιωματικός τρόπος διδασκαλίας).

Νοιαζόμαστε για τα παιδιά σας, σε όλα τα στάδια της εκπαίδευσης τους

• Tηρούμε τα νέα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας.
    • Κλειστά τμήματα – Group (Κατά μέσο όρο 5 άτομα).
    • Καθηγητές native speakers με εμπειρία 5– 30 ετών στην διδασκαλία της Αγγλικής γλώσσας.
    • Τμήματα Παιδικά και εφηβικά.
    • Διάρκεια Προγράμματος 8 μήνες. (2-9 ακαδημαϊκές ώρες την εβδομάδα).
    • Τα παιδιά και οι έφηβοι εντάσσονται σε ένα πρόγραμμα με συγκεκριμένη δομή και πλάνο ύλης.
    • Άριστα ποσοστά επιτυχίας στις εξετάσεις (Lower – Proficiency).
    • Τα παιδιά συμμετέχουν ενεργά στα δια ζώσης κλειστά τμήματα.
    • Πρωτοποριακά και μοναδικά ηλεκτρονικά συστήματα εκπαίδευσης.
    • Παρακολούθηση προόδου μαθητή από τον ίδιο και από τους κηδεμόνες από το σπίτι, την εργασία, το εξωτερικό.
    • Επαναληπτικά μαθήματα μέσω υπολογιστή για τους μαθητές μας.
    • Χάσατε ένα μάθημα αγγλικών; Μπορείτε να το αναπληρώσετε όποτε θέλετε και όσες φορές θέλετε.
    • Τα παιδιά έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν τα μαθήματα των αγγλικών τους και βιντεοσκοπημένα.
    • ΟΛΑ τα μαθήματα διεξάγονται με Διαδραστικούς Πίνακες.
    • Μαθήματα και με Tablets.